Allerji Testleri

Kliniğimizde şikayetlere göre planlanan alerji testleri yapılmaktadır. Testlerin süresi planlanan teste göre değişmektedir.

Solunum alerjenlerine yönelik Deri Prick test yaklaşık 20 ile 30 dakika sürmekte olup ön koldan yapılan ağrısız bir testtir. Evcil hayvan alerjileri, polen alerjileri, ev tozu akarı alerjileri, küf sporu alerjiler, ot çimen alerjileri bu testle belirlenir.

Besin alerjenlerine yönelik yapılan test Deri Prick test ön koldan yapılan 20 ile 30 dakika süren ağrısız bir testtir. Besinlere yönelik olan bu test ile başta gluten olmak üzere, yumurta, süt,kuruyemişler, buğday, meyve ve sebzeler, deniz ürünleri, kırmızı et, tavuk eti, soya ,susam gibi birçok besine karşı alerji tespit edilebilir.

Kapsamlı yaptığımız diğer bir test olan Deri Yama Testi (Patch)Test ile kozmetik ürünler, boyalar, deterjanlar,krem ve damlalar, şampuan, parfüm ürünleri, cilt bakım ürünleri, takılar, ziynet eşyaları, diş hekimliğinde kullanılan malzemeler, kişisel bakım ürünleri gibi birçok ürüne yönelik alerji testi yapılmaktadır.

İlaç alerji testi , daha önce alerjiye sebep olduğundan şüphe edilen ilaçlara yapıldığı gibi, kişinin isteğine yönelik farklı ilaçlara da yapılabilir.

Hızlı iletişim
  • 0324 422 31 69
  • info@drfulyagulergun.com
İletişim Formu
Hızlı iletişim

Mesaj Gönder
Hemen Ara